Karel Fišer

Vždyť vy hrajete, jako když se votvírá ňáká zkažená konzerva!
Todle udělej na koncertě a já s tebou vyrazim to jediný vokno, co tam je!
Tady v tom taktu si nakreslete velký voko nebo si napište Fišer křičí, abyste se podívali. Stejně si nic nenapíšete, vy to vždycky vodkejvete, no jo, ať si tam něco povidá, kluk.
Smyky! To je žižkovo vojsko zase, všichni maj vypíchnutý voči!
Nehrajte to takovym tim ležérnim způsobem. To se na to můžem rovnou vys...zabalit.
Šetřit smyčcem! Napiště si tam sběrné suroviny, šetřit!
Mluví k hráčům na hoboj: Tak si to zatim ňák voslintejte, my si to eště přehrajem. No co se smějete, to se do toho musí ňák naplivat.
Dívat se! Tak podívej se na tu ruku někdy! Na mě se dívat nemusíš, tady se dívej, na tu ruku. Ty hltáš ty noty, ať si tam Fišer mává... Ty seš jak krtek, ty v...!
Prosim vás tohle můžem hrát tak někde v krematoriu hluchejm babičkám, ale ne na koncertě! Hrát trochu se zaujetim!
Á, noví hráči pricházejí, nazdar, ahoj, já tě tady vítám, tak todle je orchestr, a ty se jmenuješ jak? "Zana." Cože? "Zana." Jo... Jako Zuzana, jo? "Ne, Zana." Zana? No né, já jenom, že je to takový divný, Zana... to jsem nikdy neslyšel...no to je jedno.
Hrajete jako kulhavej ďábel! Pauza! Jdi s tim hranim do p...někam pryč! Vy jste všichni nakažený ňákou falešnou notou, nebo co!
Todle jestli uděláš na koncertě, tak tě ňákej magnet vytáhne ke stropu, pani ředitelka vezme prak a sestřelí tě!
V tom primu abychom se tam neuškrtili, jo, to je potom boj s anakondou, rozumíš...
Slyšeli jste to? Tam má zaznít tercie, přátelé, ale tohle je Radúz a Mahulena, jak von tam kvílí tu zvětšenou kvartu a přitom řežou ten strom.
Co to hrajete? Vždyť tam jsou úplně jiný noty! S timhle nemůžem vylízt ani v Pákistánu!
Zahrajte to s citem, něžně tou pravou rukou, jenom ťukat, vycejtit tu nádhernou muziku, jenom ťuk, ťuk... dost! Řikal sem ťuknout, ale to tě rozmáznu palicí tim tvym ťuk!
To jestli se nám povede, tak na pódium příde ferda mravenec, zatáhne oponu a můžem jít pryč.
Vodhodit tu první vosminku, to je tanec, menuet, ne medvědi ze slonama ve výběhu, co koukaj, tráva je vyžraná a můžou jít domu, ne, to je tanec, prosim vás...peklo.
Proč jste tam zase zalezlí v koutu, tam hrajete akorát do umyvadla, vyleze na vás doktor Mráček a co potom?
Prosim vás vždyť vy se toho držíte jako když preparujete posledního chrousta ne Zemi! To nejsou Beatles!
Probuď se, hrajeme! Ten vo mně vůbec neví nebo si ze mě dělá srandu, ty v..., hoďte po něm něco!
To se vás tu zase dneska sešlo. Hrajeme v Českym ráji, to jsou Trosky, přátelé.
Co to tam děláš, vidíš to? Á,gé! No kdes to viděl hrát á,gé jednim prstem?! Takle se hraje akorát v Rusku na Sibiři, tam maj ale šest prstů!
Jdeš pozdě! Copak to neslyšíš? Jseš vo osminku pozadu a hraješ falešně! Ty seš jak ňákej vopožděnej pašerák s vosminkou v baťohu!
Peklo! Když se to pose..ehm..poprvé nepovede, prosim, ale to už hrajeme podesáté, přátelé. Vždycky se najde někdo, kdo to zkur..no...zkoní.
Před koncertem I:
Vidíte na to? Já teda ne... Haló, světla!... Šlo by to ňák rozsvítit?... Vobsluha v prdeli zase... Né růžovou, my nejsme balet, todle je orchestr! To je jedno, hrajem...
Před koncertem II:
Vy si nedáte pivo? Já mám žízeň... Ale zase zase budu zpocenej, to ze mě při koncertě bude lejt, po tom pivu... Ale když jsem měl na něj chuť... Pudete potom někam po koncertě? Á, na Plzeň, tam to neni špatný... Hele moc se tady nezakecejte, abyste nezapomněli, že hrajem. V sedum bejt dole, abyste si neřekli jé, hele, vono je půl devátý, to už je asi po koncertě...
Po koncertě v hospodě:
vrchní: Dobrý večer, co to bude?
Fišer: Dobrý večer, hlavně mi dejte rychle pivo a rovnou mi přineste dvě, já mám strašnou žízeň.
...
vrchní: To chlazení nic moc, je to teplý? Asi je, co?
Fišer: No je, no. Nechcem si stěžovat, ale my jsme z Plzně a to víte...
...
Moniko, pozdravuj tátu, že moc zdravim, a že určitě počítám s tim rodinnym pivovarem. Já si udělám čas, takže bysme to mohli pořádně rozjet. Ty nás pak zase rozvezeš domů.
Energicky! Naštvěte se trochu!... Já nic neřikám... Tak si kupte Temelín, ať máte dost proudu! Pusťte si to do mozku a vono vás to probudí! Proudu je dost!
To zavání víte čim, na to existuje takový jadrný český slovo, ale to kdybych řek, tak mě zavřou... Tupost, boží tupost. Dejte mi palici, já se tim praštim...
Totálně mimo rytmus, falešně, ale s jakou láskou!...čim falešnějš, tim do toho víc řež, to bude vono!... Řikal jsem vodhodit! Když je tam spikato, tak ten smyčec asi musí trochu skákat, né detašé!...Dost!...Nehraj!...To snad děláš schválně, všecko děláš přesně vobráceně! Tak si ten smyčec namaž krémem, abys ho měla přilepenej k tý struně! Tá tá tá! Aby to bylo pořádně rozplizlý! Jestli si mě chtěla naštvat, tak se ti to povedlo, to jo! Když řikam hodit, tak... já na to nemám nervy, Hanko řekní jí, že se to má hodit..., ale ten smyčec vod struny, né po mně kamenem!... To je peklo, todle...
Ale abychom ty výkřiky do tmy zahráli čistě v tom primu. To je to takovej problém?! Vždyť je to tak jednoduchý, lidi. Zahrajte si to...(zpívá) ta da dá... Puč mi nástroj...(hraje) ta da dá...ta da dá... Zahrajte to... Čistě, nebo začnu křičet! Vy se tomu smějete, já nakonec taky, tak neni co řešit.
Potichu! Jinak to rozpustim kyselinou! No jo, všichni kejvaj (kejve hlavou) go, ježíšku, go, ty v...
Příště to budou všichni umět, nebo budu tvrdej jak šutr! Dneska až přídete domů, tak řeknete mami, večeři nechci, musim cvičit na housle.
Ty hraješ jako když řídíš tank! Nic nevidíš a řítíš se nevíš kam! Hlavně že máš svačinu, zapnutej mobil a flašku rumu! Vždyť jsi zase vypil celou láhev tý kyseliny nebo co to tam máš..
Odlehčit.. Když po tobě maminka něco chce, tak práskneš dveřma, že spadne vomítka? No dobrý, tak ses zasmála..abys z toho zase neměla astmatickej záchvat..
Stop. Nehraj! Co si myslíte, že znamená stacato? Rozplizle a la šnek, nebo ostře rytmicky?
Dost, co to je za harmonii?! To je prasárna! Zahraj to, hraj ef! No hraj! Ježiš! Ukaž, kde je ta díra, že to tak krká? Zahraj to ef..vejš! No vy to teda przníte..

Tenhle čudlík hází na začátek této stránky...