Dr. Mgr. Martina Bečvářová nás měla na cvíka z Matematické analýzy 1, pak už jsem jí nezažil, i když někdo jí ještě měl.. Já jsem u ní nic vtipného nezaznamenal, ovšem neuměla vyslovovat L, takže dvě věty jsem přeci jen nemohl zapomenout. Zněly takto:

Má-ui posuoupnost uimitu, tak nemůžete říct, že čueny té posuoupnosti se někam buíží, to jsme si mohui dovouit tak v minuuém stouetí.
Zvouíme uibovounou substituci, napříkuad eu.

Prof. Ing. Václav Brož, CSc. nás měl na Základy letu a kus Letecké angličtiny. Je to fakt kapacita ve svém oboru a jako jeden z mála na naší škole mě toho naučil poměrně dost. Bohužel jsem však přišel o sešit s většinou poznámek (těch věcných zajímavých a důležitých, i těch vtipných, kterými pan profesor občas nešetřil. Proto jich uvádím jen pár :-(

Študenti, nad křídlem je podtlak a pod křídlem je přetlak. Kdyby to tak nefungovalo, tak by letadla jen rychle jezdila po letišti, študenti.
Pan učitel si uvědomuje, že je to naprosto, že je to naprosto metafyzická poznámka.
Ptáci jsou vynikající letci, protože mají ostrou odtokovou hranu. Slepice je taky letec; je mizernej letec, přestože má ostrou, má ostrou, má ostrou odtokovou hranu, ostrou odtokovou hranu.
Je pan učitel hodný nebo zlý? No je hodný..ale doma tomu tak není, hodný je jenom ve škole. jak se pozná rázný muž? No že mlátí pěstí do stolu. Tak to já doma mlátim pěstí do stolu, ale jenom do sedmi hodin, než přijde panička domů. Člověk se musí někdy zlobit, ale starým lidem je líto jejich kostí...protože u starých lidí dojde k frakturám snadno..
Povinností vaší generace je odsunout mojí generaci na smetiště.
Když študent kontrolor (to jsem byl já) dostane pohotovost, co udělá? No probudí se, nasedne do stíhačky, vzlétne a v tomhle režimu dostoupá do 15 km, uvidí nepřátelský letoun a v něm budu sedět já. Študent kontrolor zamává křídlama a co udělá? Neudělá nic, protože s penzisty nebojuje, protože s penzisty, s penzisty nebojuje.
... Přijeli jsme do vesnice a navštívili civilizační centrum, což bejvá hospoda.

PhDr. MUDr. Ľubomír Háčik, CSc. nás učil předmětu Lidská výkonnost a omezení (Letecká fyziologie a letecká psychologie), a myslim, že svůj výklad zpříjemňoval velice zajímavým způsobem:

Vlastnosti člověka se mění s časem. K horšímu. S věkem se nic nezlepšuje. Pokud jde o člověka, tak když u něčeho nebudete vědět, co se s věkem děje a mění, tak řekněte, že se to zhoršuje, tim nic nezkazíte, to je jediná jistota, co bude vždycky dobře.
Když budete chtít někoho bodnout nebo střelit do srdce, tak kde ho najdete? No pánové na úrovni levé bradavky, u dam je to složitější, ty mají bradavky geometricky různě umístěné.
Doba užitečného vědomí neni doba, kdy nám v letadle praskne okýnko a sedíme tam jak hadr, ale doba, když jsme schopný na nějakou akci.
Při otravě oxidem uhelnatým se člověk cítí dobře, vypadá normálně, dokud nedojde ke ztrátě vědomí a smrti. Proto se svítiplyn hojně používal k sebevraždám. Dneska otrávit se plynem je problém, protože do domácností je veden zemní plyn, kterej sice zboří barák, ale otrávit se s tim nedá.
Hyperventilace je intenzivní dýchání, neodpovídá-li to situaci. Když ležim na kanapi a intenzivně zhluboka dýchám, tak to neodpovídá. To je jako když půjdu štípat dříví a budu při tom zadržovat dech.
Mozek je vyboulenina na hlavovém konci míchy.
Neurolog je specialista, který do pacienta ťuká a škrábe a sleduje, kde sebou pacient škube tam, kde by to nikdo kromě neurologa nečekal.
Lens je čočka, odtud lentilky, bonbóny čočkovitého tvaru. Rohovka je latinsky cornea, odtud cornuto, což je paroháč.
Krátkozraký pilot bez brýlí je tragédie. To je většina Japonců. Nosorožci jsou krátkozraký skoro všichni, ale ty zase lítat nepotřebujou.
Člověk je vizuální tvor, protože potřebuje dobře vidět, aby rozeznal dobré brouky v trávě, potřebuje vidět ostře, aby rozeznal správné kořínky a taky potřebuje vidět barevně, aby poznal v houští zralé pomeranče.
Periferní vidění slouží k tomu, aby člověk viděl, že se k němu blíží něco, co mu chce sežrat něco z něho nebo jeho kořist.
Dělaly se pokusy na živých lidech, protože nejsou žádní ochránci lidí, kteří by brojili proti těmto pokusům.
Pilot prostorové vidění nepotřebuje, protože mechanizmus prostorového vidění funguje do vzdálenosti asi 8 m; co je dál, to je jako v nekonečnu, co je blíž než 8 m, to je průšvih obtížně řešitelný.
Chameleon se sice umí dívat každým okem jinam, ale když jazykem chytá kořist, tak jí zaměří normálně oběma očima. Takže kdybyste potkali třímetrového chameleona, jak na vás zaměří obě oči, tak je zle.
Chuť by piloti ani radši používat neměli, protože poznávat jestli je to fridex nebo hydraulická kapalina tim, že to vochutnám, neni to vono.
Diskotéka je soubor nefyziologických podnětů. Když na diskotéku přijde jedinec, kterej si vpálil extázi, kopnul do sebe pět Fernetů a proložil to deseti dvanáctkama, tak má zaděláno na epileptickej záchvat.
Makroorganismy a mikroorganismy žijí v ozbrojeném příměří. Bakterie v tlustém střevě člověka ho nechtěj zničit, naopak chtěj, aby člověk byl v pohodě. Když těch bakterií máte málo, můžete si je koupit v jogurtech Danone.
Cestovní průjem je způsoben tím, že tělo kolonizuje jiné breberky, než na které je zvyklé.
Nemoci přenášené pohlavním stykem způsobují neschopné mikroorganismy, které potřebují specifické podmínky, na vzduchu by chcíply. Jako prevence, pokud by někdo nechtěl zcela vyloučit pohlavní styk, je třeba podporovat gumárenský průmysl.
Nádor je nekontrolované množení buněk, které by si měly sedět ve tkáni a v klidu si plnit svoji funkci.
Když by bernardýn a chrt měli stejnej Body Mass Index, tak ten bernardýn bude vyhublej a chrt bude tlustej, že se bude dusit. ... Když ňákýmu hokejistovi vyjde BMI 32, tak řeknete "von je tlustej", ale neni, von má ramena, je namakanej a možná žere ňáký bobule.
Prase je velice dobrý model člověka.
Co je to droga. Ve farmaceutice je droga něco trochu jiného, než jsme zvyklí. Ostatně do drogerie většinou nechodíme pro drogy.
Látek pro zhoršení psychického stavu je hodně a fungují docela spolehlivě, kdežto pro zlepšení psychického stavu je látek málo a tak spolehlivé nejsou.
Omamné látky nevyhledávají jen lidé, ale i třeba sloni někde v parku. Když dozrajou papáje, tak tam sloni dělaj nájezdy na ty plantáže, sežerou ty nahnilý papáje, ono jim to pak v žaludku kvasí a nevim, jestli má slon žaludek jako kráva, ale každopádně ty sloni jsou pak vožralý, různě tancujou a tak..
Typickou evropskou drogou je alkohol. Je tedy řeč o ethanolu, methyl pít nedoporučuju. Podobný ethanolu je aceton a glycerín, ovšem ten je k pití dost nechutný.
Doporučena je jedna jednotka alkoholu denně, ale neplatí tu, že když mi dvě deci vína prospějou, tak dva litry mi prospějou desetkrát víc.
Když si dáte přestárlej kompot, tak si samozřejmě taky nějakou hladinku vytvoříte, ale čtyři a půl promile vysvětlovat konzumací kompotu by asi působilo nevěrohodně.
Jeden extrém jsou Francouzi a Italové, kteří se v deseti letech uvedou do lehce podnapilého stavu a tak to táhnou až do smrti. ... My Češi jsme taková genetická směska, takže u nás se vyskytují všechny druhy alkoholismu.
Když někdo přijde na svatbu, vožere se tak, že pobleje nevěstu, usne na stole a přikreje se ubrusem, tak to společnost odsoudí a bude se na něj dívat divně, ale když někdo na svatbě nebude pít vůbec, tak se na něj taky budou dívat divně. Když je někdo abstinent, tak je divnej, má jinou barvu, má jinak křivej zobák a my ho v našem pajzlu nechcem.
Minule jsme se opíjeli, ale z toho už jsme vystřízlivěli. Dneska doberem drogy a rozpustíme se.
Jsou příležitostní kuřácí, kteří si zapálí jen při oslavách, když se opijou, a pokud se neopíjej každý den, tak to nevadí.
Kuřákům se neprokrvují konečky končetin, začíná to u nohou, takže se musí postupně amputovat, salámová chirurgie nastupuje.
Opravdový kuřák nikotin potřebuje. Pokud někdo vykouří jednu cigaretu za týden, tak mu stačí jahodový listí, ten nikotin nepotřebuje.
Když se v pátek vožerete a v pondělí ráno musíte vstávat do práce, tak víte, že se můžete vožrat, fernetová smršť proložená pivama a podobně, v sobotu je vám blbě, ale v pondělí budete fit. Ale když se zhulíte marihuanou, tak ještě v úterý budete dost mimo, dobře vám bude až tak ve středu, ve čtvrtek. Pokud toužíte po mariánce, tak první dny dovolené.
Z přírodních halucinogenů je asi nejlepší lysohlávka, protože pěstovat tady mexické kaktusy asi nemá smysl, ty tady neporostou.
Leteckej benzín a kerosin je účinnější než aceton, takže k čemu se alkoholik propíjí desetiletí, tak timhle se dá zvládnout daleko rychlejš. ... Dobrým příkladem je matička Rus, že jo.. Rusové jsou koumáci, všechno co jde, tak vychlastaj, takže navrtaj ňákou cisternu a vypijou tu hydraulickou kapalinu.
Bdělý stav je stav, kdy je celý centrální nervový systém v činnosti. Když dostanete klackem po hlavě nebo vypijete litr vodky, tak ve bdělém stavu nebudete.
Halucinace je, když vidíte příšeru tam, kde nic neni. Iluze je, když k vám přijde tetička, ale vy vidíte příšeru. Blud je, když k vám přijde tetička, ale vy víte, že je to příšera.
Nejlepším modelem kočky je zase kočka, pokud možno ta samá.
Přizpůsobení letnímu času je blbost. Náš člověk mírného pásma by v zimě moc pracovat neměl, spíš by měl tak nějak podřimovat. Logické by bylo v létě natáhnout pracovní dobu a v zimě zkrátit. Posouvat čas je nesmysl.
Eustres je dobrý stres, eu je dobrý, eu jako eutanazie.
Stres začíná tím, že mě chce něco sežrat. Při aktivaci se uvolňují endorfiny, takže člověk se na začátku lekne a vyděsí, ale při adaptaci, když utíká před tím šavlozubým tygrem, tak má dobrou náladu a třeba dobrý pocit, že mu uteče, dokud neselže a nepadne vysílením.
Co je to inteligence? Anglicky nám to nepomůže, protože inteligency je špionáž. Ze zoufalosti vznikla pragmatická definice, že inteligence je to, co měří inteligenční testy.
IQ pod 85 je slaboduchost, neboli oligofrenie. Prvním stupněm je debilita, takže debil neni nadávka, ale diagnóza. Latinsky debilitas mentis, takže by se mělo říkat mentální debil, ale to je zbytečně složité, takže se řiká jenom debil.
Cholerik je v překladu člověk žlučovitý, sangvinik člověk krevnatý, flegmatik člověk sliznatý, vychází se zde z předpokladu, že jeho tělo je plné hlenu. Melancholik, něco jako dobrá žluč, to nevim. Zabýval se tím I. P. Pavlov, profesor Pavlov, má v Praze náměstí, učil psy slintat, všichni to vědí.
Když v testu Mensy dosáhnete IQ víc jak 130, tak dostanete členský průkaz, který vás k ničemu neopravňuje. Ale budete mít dobrý pocit, že jste lepší než 98% ostatních lidí..v řešení toho testu.

Ing. Václav Machek, CSc. byl jedním z vyučujících předmětu Materiály a technologie a nic moc vtipného neříkal. Nicméně při přednášce o kalení oceli jsem se fakt natlemil:

Dobrý den, přátelé, dneska budeme kalit. Je to plno práce, takže já si jenom sundám sako a jdem na to. Čemu se smějete? Máme na to jenom hodinu a půl, tak abysme to všecko stihli.. Kalení neni jen tak. Nevim, jestli to z vás už někdo zkoušel, ale kalit poprvý je sebevražda. Já když jsem poprvý kalil, tak to si ani nepřejte vědět, jak to dopadlo. To uvidíte, až zakalíme na cvičení (což nevim proč řikal, protože se to nikdy nepodniklo..) Na kalení musim bejt dobrej kalič. Za kalení si nechte pořádně zaplatit, to neni jen tak, bejt kalič. ... Když zakalíte, tak ho nikdy nestrkejte do média. ... Kalící teplota je teplota, při které kalíme. ... Parní polštář je pěkný svinstvo, to když se nám nepovede udržet, tak nezakalíme. Kaliči byla vždycky elita. Kalení je kumšt. Kalíme jenom to, co je potřeba, protože kalič je drahej.

RNDr. Ondřej Navrátil, PhD. nás měl na přednášku Diferenciální a diferenční rovnice a na cvičení této i ostatních matematik. Byl to velice zvláštní člověk, ani se to asi nedá popsat jen slovy.. Rozhodně nechápal, že někdo může něco nechápat. Nutno poznamenat, že matiku a fyziku měl v hlavě opravdu geniálně srovnanou.

Tak, a protože je to primitivní, tak kdo to spočítá...no to spočítá každej...jo, hele, to je jenom dosazení do vzorečku, to je strašně jednoduchý, hele..jó jasně, tak třebas, hele, slečna Tokošová by nám to mohla spočítat, jó...hele, to je strašně primitivní.
No, a je to..používá se to k něčemu, je to takový ňáký jako..jo, dělá se to.
Víte co myslim? ...a co nechápete? Hele, tady..rozumíte tady tomu? To je jasný.. Hele to je strašně jednoduchý...to jsem zderivoval tady toto, no a teď, no hele, to je tak primitivní, že se to nedá vysvětlit.
To se nazývá ňák, to se nazývá Stouksova věta, tady toto, ale to je vedlejší.. Cože? Stokes, normálně Stokes, Stokesova věta.
Integrály se počítaj tak, že se tam něco napíše, pak se to zderivuje, jestli něco vyjde, případně se spočítaj ňáký konstanty.
Hele na takovou rovnici se podívám a vidim, strašně nelineární rovnice.
To je jednoduchý. Tady přídete a když něco vyjde, tak to napíšete.
Najdete řešení, to spočítáte a něco dopočítáte. Toto se jmenuje ňák, to se jmenuje...nevim, jak se to nazývá..něco.
Spočítá to pan Tomeš a já mu řeknu, jak se to počítá. Máte najít Laplaceův obraz ňáký takový funkce, která je strašná.
To se dělá tak, že se vezme ňákej vzoreček a něco se dostane.
Jak nevíte, co nevíte? Hele taková rovnice se vezme a spočítá. Kouknu vidim. To je strašně jednoduchý.
To bude sínus, ale takovej jinej sínus, nebude to ten správnej sínus, bude to skoro správnej sínus.
Todle vyhodim, protože to nepíše.. Proč jsem s tim...psal jsem s tim, protože jsem to měl v ruce.
Soustavy lineárních rovnic se daj počítat vobčas, protože jsou lineární. Lineární rovnice se řeší jako lineární rovnice.
Tak co s tim, příklad radši. To se vezme a něco, tady se udělá ňákej postup a...hele takto, pak už záleží, jestli umíte nebo neumíte počítat.
Řešení je takový, že to platí. Řešení...ále, to nebudu říkat. Řešení rovnice je řešení rovnice.

Doc. Ing. Pavel Puchmajer, CSc. nás terorizoval především na Pružnost a pevnost, i když někteří měli to štěstí ho poznat i na Mechaniku..

Upozorňuju vás, že Pružnost a pevnost je drsnej předmět. Kdo nebude chodit na přednášky, tak bude mít u zkoušky problém. Na to vás prosim pěkně předem upozorňuju. Tak buďte laskavě zticha a dávejte pozor.
Prosim vás, co vám je? Rozčiluju vás něčim? Nebo jsem neupravenej ňák? Co se děje? Už se laskavě uklidněte!
Tento způsob mám velice rád. Úmrtnost na tuto metodu u zkoušky je strašná. Studenti se tvrdošíjně snažej tuto metodu nenaučit. Moje stařecká demence stoupá po ňáký strašný exponenciální křivce, ale tohle snad ještě zvládnu.
Myslim si, že jsem docela frajer, protože jsem se na to moh dávno vykašlat. Navíc mě dneska pekelně bolej záda, takže si budu ulevovat, abych podal co nejlepší výkon.
Tohle neni ve skriptech, takže zavřete svoje zobáčky. Když se vás u zkoušky zeptám, jak určíte sigma redukovaný pomocí Mohrovy hypotézy, tak abyste uměli se ctí odpovědět, po absolvování tohodle švindlkurzu.

RNDr. Jiří Taufer, CSc. nás měl na přednášky Matematická analýza 1,2, Analýza v komplexním oboru a Algebra a teorie grafů. Mluvil velice pomalu a občas docela trvalo, než řekl to, co chtěl říct. Měl hlas jako Jiří Kodet a i zjevem mu byl vlastně trochu podobný. Mluvil typickou pražštinou, občas až přehnanou, takže slova jako "voperace" či "zvobrazení" byla zcela běžná. Zábavné však bylo spíš jeho vystupování, než obsah vět; i když pár jsem si taky poznamenal..

Já vás jaksi vítám na přednášce. No. Nejdříve bych rád řekl, nebo napsal, abyste věděli, co je věta a definice. Tak nejdřív věta..mm..nebo definice. Definice je "říkáme, že..mmm..něco, jestli..že něco, co platí." No. Věta začíná "nechť..nechť předpoklady.., potom..tvrzení."
Tak ta řada...tak potom tak...to tam napíšu...řada konverguje. ... To znamená já prosim tady mám někde ten součet s, ano, jak to..tady bude vypadat...takže, jaksi, todle je prosim pěkně důležitá..důležitá ta..ten důkaz.
Takže když máte řadu, která konverguje, například když o ní víte, že konverguje, tak víte, že i ta druhá podle věty konverguje, že jo.
Tak teď poznámky, kde se dělaj chyby..a..ech..tak co bych chtěl, tak nestačí..no a co se může tady teď, co se může stát.. to se chce, chce se, aby byla odražená vod jedničky, jo, to je důležitý, ano, tak je prosim důležitý, že to, co je nahoře, nestačí. Tak z toho prosim pěkně plyne, z toho neplyne nic. Takže když se vám stane todle, tak neumim rozhodnout, že jo. Když se ta limita rovná jedný, tak neumim rozhodnout, neumim nic říci, ano?
No, jak se to udělá..nejlepší by bylo, kdybych...vono je to jednoduchý, kdybych tady ty implikace smažu a rychle udělám ten důkaz. ... No vono se to tam vykrátí, tak, takže teď tady ale...tak když se na to podívám, tak já jsem vlastně dokázal, že ... A mám prosim a dostanu a když chci, zase tady za to en na alfátou dosadim.
Věta. Funkce spojitá nabývá všech mezihodnot. Mezi, to je takový slovo, co to prosim znamená..
L'Hospitalovo pravidlo vychází z Cauchyho věty. Markýz de L'Hospital byl bohatj francouz..mm..L'Hospitalovo pravidlo platí. ... Pokuď ta derivace neexistuje, tak můžete říct, že L'Hospital selhal, ale nemůžeme nic říct, že ta limita neexistuje.
Obráceně věta neplatí, můžem si udělat na cvičení, že pak..opak...op..opak je pravda.
Tak teď vám to smažu. Ale to jsem nechtěl říct, to jsem jenom řikal, co vám budu řikat.
Nehomogenní soustava nemusí mít řešení. Jak se to pozná? Buď ho má...nebo nemá.
Mň, to jaksi platí, to prosím pěkně uznejte. Rubikova kostka taky neni komutativní.
É na í pí plus jedna rovná se nule je podle Eulera nejkrásnější vzoreček z matematiky.

Ing. Robert Theiner nás měl na jeden semestr předmětu Letadla (všeobecné znalosti letadel). Při hodinách se tvářil dost znuděně a vyčerpaně, nicméně alespoň 2 věty zde uvedu:

Učitel chodí pozdě, studenti nemají úkoly, asi by bylo lepší se scházet v hospodě.
Všudypřítomný démon v letectví je rychlost.

RNDr. Martin Vecko je cca druhým pilotem A310 ČSA, cca členem akrobatické reprezentace ČR na Z-50 a nás učil Palubní přístroje. Svými drsnými, nicméně spravedlivými učebními metodami nás toho naučil docela dost a svým způsobem byl i docela v pohodě. Ovšem pronesl jediné cca dvě věty, kterým jsme se zasmáli, jinak jsme se moc nebyly schopny smát (hlavně u zkoušky).

Při čtení docházky: ..Gaspar..Hanuš..Chrobák....Chrobák.... Chrobák hovorí a neprihlásí sa.. (Chrobák byl student slovenské národnosti)
Cockpit Voice Recorder zaznamenává zvuky v kabině za posledních 30 minut letu a pak před tou ránou do země se podle regionu ozve Aláh, Akbar nebo Shit.

Prof. RNDr. Miroslav Vlček, DrSc. nás měl na Modelování systémů a procesů, což vůbec nebyl zábavný a jednoduchý předmět, ovšem profesor Vlček zábavný byl a při svém výkladu různě pobíhal a tančil.

Toto je integrál přes celý půlsvět, kde f(t) musí být vychovaná funkce, která v nule vše rozdrtí a zabije.
V tomto prostorovém grafu se hory, doly, černý les přichýlí k nule.
Tady jsem udělal takový švindl, jinak je to ozdobné Z.
Kdo nevidí, tak tady mluvím o takové záležitosti, že nevím.
Jakékoliv mocniny ve jmenovateli znamenají násobení časovým ukazovátkem.
Ukážeme si, že ti naši králíčci rostou nade všechny meze.
Stejně jako ta Laplacka, tak i Z-transformace si za sebou vleče počáteční podmínky. (Například při tomto předváděl, jak si ta transformace za sebou vleče podmínky..)
Pokud jsem levo-pravě orientovaný, tak co znám, dokážu převést na jednu stranu.
Venku rozvrtávali silnici..: Ta sbíječka je dobrá, to je skvělý...t d d d..to mě fascinuje...ten barák dostává zabrat. To se vsadim, že má rozkmit několik centimetrů...to je jako velké zemětřesení.. Budem se bavit tím, že se budem dívat, jak se třese meotar.

Tenhle čudlík hází na začátek této stránky...